Turniej Golfowy o Brylant A&A

Co trzeci wygrywa

13 czerwca zakończył się dwudniowy Turniej Golfowy o Brylant A&A. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu golfistów. Najlepszy wynik uzyskał Adrian Jędrzejewski (133 uderzenia) i jest to juz drugie zwycięstwo tego młodego zawodnika w historii turnieju.

 

Drugi był Jakub Tamborek (136) a trzeci Rafał Osiński (144).

Największym wydarzeniem 13 edycji były aż dwa hole in one. Tak nazywa się sytuacja w której zawodnik trafia do dołka jednym uderzeniem. Jest to wydarzenie wyjątkowe ponieważ zazwyczaj dołek od startu do chorągiewki uzyskuje się średnio 4 uderzeniami. Żeby uzyskać hole in one na Arkadii piłeczka musi pokonać dystans ok. 60 m i trafić wprost do dołka o średnicy 10 cm.

Prawdopodobieństwo trafienia hole in one jest bardzo małe i właśnie z tego powodu organizatorzy turniejów golfowych na nagrody przeznaczają rzeczy wyjątkowo cenne. Na Turnieju o Brylant są to pierścionki z brylantem na każdym z 9 dołków. W tym roku hole in uzyskali Tomasz Treliński i Robert Buzek. Obaj panowie odebrali już swoją wygraną.

Rywalizacja toczyła się jednak nie tylko o brylanty. Pula nagród w tym roku była wyjątkowo wysoka. Organizatorom Turnieju Golfowego o Brylant A&A bardzo zależało, żeby każdy uczestnik zawodów wyjechał z Arkadii zadowolony. Dlatego nagrody rozpisano aż w 5 kategoriach, co dało w sumie 15 zwycięzców. Krótko mówiąc 30 % graczy to laureaci 13 edycji Turnieju Golfowego o Brylant A&A.

Rywalizacja sportowa zakończyła się wielkim plenerowym piknikiem, którego specjalną gwiazdą była legenda polskiego rocka Urszula.

Dla licznie zgromadzonych gości wystąpiły również tancerki Agencji Artystycznej Show Time, tancerze z Black Lips Pole Dance Studio. Pokazy taneczne przygotowane były w stylu dworskiego menueta.

Dwie unikatowe kolekcje zaprezentowała Elżbieta Feder Fashion Designer. Jedna z nich inspirowana była golfem, druga ogrodem różanym i oba wpisały się doskonale w atmosferę pola golfowego. Ciekawy występ wokalny Karoliny Królak towarzyszył korowodowi laureatek konkursu na najpiękniejszy kapelusz turnieju.

Na koniec goście mięli okazję zobaczyć walki rycerskie w wykonaniu Rycerstwa Ziemi Zgierskiej oraz posłuchać półfinalisty programu Must be the music Krystiana Elvisa Maliszewskiego.

14 edycja już za rok!